ZDROWO – BO WARZYWNIE I OWOCOWO

11 listopada – w ramach ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”uczniowie z klasy 2f uświadamiali swoim koleżankom i kolegom z klas: 2a, 2c i 2g, że nie ma nic lepszego, niż porcja owoców i warzyw każdego dnia. Zaczątkiem do prelekcji o wartościach odżywczych wybranych warzyw i owoców, było przedstawienie kostiumowe wiersza J. Brzechwy pt. „Na straganie”. Następnie, uczniowie starali się wyjaśnić, dlaczego należy  codziennie spożywać warzywa i owoce oraz przekonać zgromadzoną społeczność uczniowską do tego, aby także przypominali swoim rodzicom o tym, iż każdego dnia w pojemniku oprócz kanapek – musi znaleźć się jakiś owoc lub warzywo. Uczniowie, zakończyli mini spektakl podaniem przepisu na zdrowy posiłek, czyli sałatkę owocowo-warzywną i życzyli wszystkim smacznego.

Skip to content
%d bloggers like this: