PAMIĘTAMY…NIE ZAPOMNIMY…

9 listopada 2016r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Sylwester”. Na filmowe wspomnienie o Sylwestrze Bardzińskim, w którym bohater emocjonalnie, ale czasem i z humorem opowiada o żołnierskiej doli, zostali zaproszeni również uczniowie naszej szkoły. W 2011 roku pan Sylwester był  gościem honorowym podczas uroczystości nadania naszej szkole imienia gen. broni S. Maczka.

Na ręce pułkownika rezerwy, pana Waldemara Kotuli przekazaliśmy znicz oraz portret Sylwestra Bardzińskiego wykonany przez uczennicę klasy IVa. Zarówno znicz jak i portret zostaną dostarczone córce S. Bardzińskiego mieszkającej w Belgii.

Nas również czekała miła niespodzianka – otrzymaliśmy list od p. Jana Cornelissens’a, prezesa Związku Polskich Kombatantów i Weteranów 1 Dywizji Pancernej Gen. Maczka w Belgii. Po przetłumaczeniu, umieścimy dokument na naszej stronie internetowej.

O Sylwestrze Bardzińskim, pisaliśmy w artykule „S.Bardziński – żołnierz gen. Maczka – konkurs”

 

Artykuł o projekcji filmu oraz zdjęcia, które również wykorzystaliśmy na naszej stronie można zobaczyć na stronie internetowej miasta.

 

Skip to content
%d bloggers like this: