CZTERNASTKA UCZY KODOWANIA

Niedawno zakończył się Europejski Tydzień Kodowania. Obfitował w rozmaite wydarzenia sprzyjające kształtowaniu wielu kompetencji. W Polsce zorganizowano 4616 wydarzeń, co sprawiło że stanęliśmy na podium wśród uczestniczących krajów europejskich. Z wielką przyjemnością informujemy, że dołożyliśmy niewielką cegiełkę do ogólnopolskiego sukcesu, organizując w  szkole kilkanaście wydarzeń.

Święto kodowania stało się doskonałą okazją do rozpoczęcia przygody naszych uczniów z programowaniem.  Wśród aktywności pojawiały się zarówno kodowanie przy komputerze oraz programowanie offline. Oto niektóre z nich:

Pierwsze kroki w programowaniu
Lekcja z kodami QR
Taniec robotów
Scratch na start!

Kodowanie na dywanie

Część  wydarzeń to inicjatywy trwające po zakończeniu Tygodnia Kodowania. Nasi najmłodsi uczniowie z klas I a, II c i II e będą mieli wielokrotnie możliwość doskonalenia umiejętności związanych z programowaniem, gdyż zostali zakwalifikowani w bieżącym roku szkolnym do ogólnopolskiego programu Mistrzowie Kodowania. Zdjęcia w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: