AKCJA „ZNICZE”

Zbliża się 1 listopada – dzień pamięci o zmarłych. Wraz z innymi dolnośląskimi szkołami chcemy zaangażować się w AKCJĘ „ZNICZE” – ZBIÓRKI ZNICZY NA KRESOWE CMENTARZE. W związku z tym zwracamy  się do uczniów, ich rodziców i nauczycieli o podarowanie symbolicznej lampki (w kolorze białym lub czerwonym), które zapłoną na wielkich, narodowych nekropoliach w Wilnie, Łyczakowie i we Lwowie, a także na polskich cmentarzach na Ukrainie, które tego lata remontowane były przez młodych wolontariuszy z Dolnego Śląska. Na niektórych mogiłach nikt od wyjazdu Polaków nie zapalił nigdy nawet jednej lampki.

Wielu mieszkańców naszego regionu mogiły swoich bliskich pozostawiło na Kresach. Opuszczone i zaniedbane czekają na naszą pamięć. Dolnośląscy uczniowie od 7 lat porządkują kresowe nekropolie, a w październiku zbierają znicze i wraz z ekipą TVP Wrocław zawożą je na Ukrainę i Wileńszczyznę.

WŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!!!

Znicze można dostarczać do 28 października 2016 r. do sali 120. 

Skip to content
%d bloggers like this: