MALI RATOWNICY Z 2F

19 września 2016r., uczniowie z klasy II F spędzili kilka godzin w STACJI POGOTOWIA RATUNKOWEGO. Ale spokojnie – nikt nie doznał kontuzji. Uczniowie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej. Dzieci, miały okazję zobaczyć karetki oraz ich bogate wyposażenie. Ratownicy medyczni zaprezentowali uczniom sprzęt, wykorzystywany na co dzień w celu ratowania życia. Również w klasie odbyły się zajęcia pokazowe z udzielania pierwszej pomocy, które poprowadził ratownik medyczny – tata jednego z uczniów.
W trakcie tych zajęć okazało się, że dzieci posiadają dużą wiedzę o tym, jak zachować się w sytuacji zaistnienia różnego rodzaju wypadków. Pomimo tego, że pogoda nie bardzo dopisała, to dzień był pełen wrażeń, a każdy uczeń otrzymał dyplom „Małego Ratownika”.

Skip to content
%d bloggers like this: