MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA

15.09.2016r. nasi uczniowie uczestniczyli w Festiwalu Nauki organizowanym na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Z tej okazji wzięli oni udział w różnorodnych zajęciach edukacyjnych. Uczestniczyli w dwóch pokazach dotyczących: „Wirtualnej Rzeczywistości” i „Sieci neuronowej”. W ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych „Matematyka w twórczości Wacława Szpakowskiego”, odkrywali symetrię kompozycji stworzonych za pomocą linii rytmicznych. Podczas warsztatów „Matematyka i sztuka” poznali „SHOGI” – japońską wersję szachów.

Cała dwudziestotrzosobowa grupa wzięła też udział w eliminacjach do XV Maratonu Matematycznego. Ostatecznie, w sobotnim finale reprezentował nas uczeń klasy VI d – Paweł Włodarczyk, który w zmaganiach z najlepszymi dotarł aż do szóstej rundy.

Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń. Czwartoklasiści – Mikołaj, Oliwia i Hubert, wśród największych atrakcji jednogłośnie wymieniają OKULUSY- okulary przenoszące widza w  wirtualną, trójwymiarową rzeczywistość. Zaglądnij do galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: