MĄDRE GŁOWY – OMNIBUSIK

2 czerwca, w naszej szkole, odbył się powiatowy konkurs wiedzy dla klas II „Omnibusik”. Organizatorami zmagań były panie Karolina Tokarek i Barbara Tadla. W tegorocznej edycji udział wzięło 7 szkół z całego powiatu lubińskiego. Uczestnicy współzawodnictwa nie mieli łatwego zadania. Młode, ale jak się okazało tęgie umysły, musiały wykazać się m.in. wiedzą z zakresu matematyki, nazewnictwa ptaków czy znajomością przysłów. Największą trudnością okazało się rozpoznawanie polityków, sportowców oraz celebrytów. Mimo zaciętej rywalizacji, uczestnikom dopisywał wyśmienity humor. W konkursie zostały wykorzystane technologie cyfrowe, do wykonania zadań posłużyły nowoczesne aplikacje learning apps. Zabawa „Milionerzy” cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 8, która zdobyła prawie maksymalną ilość punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Raszówce a na III Szkoła Podstawowa nr 5. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone atrakcyjnymi upominkami i dyplomami. Gratulujemy wszystkim uczniom ogromnej wiedzy!

Skip to content
%d bloggers like this: