MAMY NIEZŁE ZIÓŁKA

23.05.2016roku w Zespole Szkół Sportowych w Lubinie odbył się międzyszkolny konkurs przyrodniczy ,,Niezłe ziółko”. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Jędrkowiak i Julia Oczkowska z klasy VIB oraz Agata Porzycka z klasy VId.

Uczestnicy konkursu mieli do wykonania szereg zadań: musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością ziół, ich zastosowaniem i historią zielarstwa. Każdy zespół przedstawił prezentację na temat wybranego zioła. Jury degustowało też przygotowane przez uczestników napoje z wykorzystaniem ziół. Nasz uczennice zaprezentowały lawendę i przygotowały lawendową lemoniadę, która zachwyciła wszystkich oceniających. Doskonalę poradziły sobie też z teorią i umiejętnością rozpoznawania ziół po wyglądzie i zapachu. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji okazało się, że nasza drużyna zajęła I miejsce. Gratulujemy! Zaglądnij do galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: