MŁODZI STUDENCI Z 2A

W klasie II A pojawił się wyjątkowy gość. Tym razem zajęcia poprowadziła Pani dr Magdalena Gańko – wykładowczyni Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Pani Magda przekazała uczniom wiele istotnych informacji na temat zarządzania pieniędzmi. Dzieci rozmawiały z naszym ekspertem między innymi o tym co to są pieniądze,  skąd się one wzięły, dlaczego ktoś wymyślił, że pieniędzy nie można drukować czy też jak wyglądał pieniądz w dawnych czasach.  Dowiedzieliśmy się również co to znaczy inwestować pieniądze, po co  je oszczędzamy. Poznaliśmy różne waluty obowiązujące w różnych krajach. Pani Magda przedstawiła nam grę symulującą wykorzystanie pieniędzy w prawdziwym życiu. W trakcie zajęć dzieci z zainteresowaniem wsłuchiwały się w informacje przekazywane przez Panią Magdę, zadawały mnóstwo pytań, na które nasz ekspert udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Galeria zdjęć

Skip to content
%d bloggers like this: