WICEMISTRZYNIE DOLNEGO ŚLĄSKA

19 marca 2016r. na hali sportowej przy naszej szkole odbył się ostatni turniej, z siedmiu rozegranych, w ramach Ligi Dolnośląskiej w piłkę ręczną dziewcząt. Nasza reprezentacja wygrała mecz ze Świebodzicami 18:8, natomiast drugi, z drużyną z Jeleniej Góry przegrała 4 bramkami (15:11). Ponieważ w pierwszym meczu z Jelenią Górą, który miał miejsce 16.01.2016r., nasze dziewczęta wygrały 5 trafieniami, pozwoliło nam to zająć ostatecznie II miejsce i tym samym awansować do Ćwierćfinału Pucharu Polski, który odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia w Świętochłowicach (k.Bytomia). W klasyfikacji najlepszych strzelczyń (na około 100 zawodniczek), po 6 – miesięcznej rywalizacji, najwyższą, 6. lokatę zajęła Zuzanna Kałużny z klasy VI d (25 bramek), na 9. miejscu uplasowała się Milena Hübscher również z VId, która umieściła piłkę w bramce po swoich rzutach z prawego skrzydła 19 razy.  Na listę najlepszych strzelców wpisały się również Ewa Ciulkiewicz (14 bramek) i Agnieszka Puc (10 bramek), obie z klasy VIc. Gratulujemy naszym dziewczętom i liczymy dalsze sukcesy.

Skład naszej reprezentacji: Weronika Lewandowska, Kamila Radtke (6a), Aleksandra Jędrkowiak (6b), Ewa Ciulkiewicz, Zofia Czarny, Amelia Filipińska, Jagoda Jurek, Sandra Kardela, Agnieszka Puc, Natalia Smolira, Kamila Szulga, Kamila Wawrzków, Karolina Ziemlicka (6c), Zuzanna Kałużny, Milena Hübscher (6d), Adrianna Urbańska (5d).

Skip to content
%d bloggers like this: