SYMBOLE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY

14 marca ubiegłego roku, na placu św. Piotra w Watykanie, zostały przekazane młodym Polakom symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego). Od tego momentu peregrynują po Polsce, w ramach przygotowania do spotkania w Krakowie młodych całego świata wraz z Papieżem Franciszkiem. W tym tygodniu symbole gościły w naszym mieście. We wtorek, 15.03.2016r., symbole Światowych Dni Młodzieży zagościły także bezpośrednio w naszej kaplicy parafialnej. O godzinie 10.00 miała miejsce Eucharystia, a po niej odbyło się nabożeństwo adoracyjne, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klasy 3a, 4c i 6a wraz z katechetkami i wychowawczynią klasy 3a. Ta historyczna chwila i udział w nabożeństwie były dla nas wielkim przeżyciem, w którym mogliśmy się jednoczyć z Chrystusem i jego matką.

Zdjęcia z uroczystości można oglądnąć w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: