2A NA SPOTKANIU Z PRZYRODĄ

To był dla klasy II A wyjątkowy dzień. Na jednej z lekcji uczniowie gościli w sali przyrodniczej, która od samego progu wywarła na dzieciach ogromne wrażenie oraz rozbudziła zainteresowanie, dzięki znajdującym się w sali licznymi okazami ze świata flory i fauny. Spotkaliśmy tam także Panią Agnieszkę Kocabę – nauczycielkę przyrody, która zabrała nas w podróż po najzimniejszym kontynencie jakim jest Antarktyda. Pani Agnieszka nie tylko przypomniała nam zdobyte wiadomości na temat tego kontynentu, ale przekazała wiele ciekawych informacji na tematy dotyczące m.in.: atmosfery, dziury ozonowej, flory i fauny Antarktydy, zorzy polarnej. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawostek dotyczących: żółwia skórzastego, skrzypłocza, ryby – fugu, piranii oraz poznaliśmy najprawdziwszego pająka Romka. Wszyscy z zainteresowaniem wsłuchiwaliśmy się w informacje przekazywane przez Panią Agnieszkę. Zdjęcia można zobaczyć w szkolnej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: