ODKRZESŁOWIONE LEKCJE W 3E

Dziś klasa III e postanowiła inaczej spędzić piątek w szkole. Klasa to nie tylko ławki i krzesła, tak jak matma to nie tylko liczby. Piątek w został ogłoszony dniem na odkrzesłowiane lekcje. Zaczęliśmy od zdobienia skrzynek, które posłużą nam jako półki…. przyjechały w nich jabłka, ale przecież, możemy stworzyć z nich piękny mebel. Dzieci od samego rana wzięły się do pracy, same podzieliły się na grupy i rozpoczęły malowanie. Jeszcze nie skończyliśmy tej pracy……ale zapewniam, że efekt finalny będzie dla Was wielkim zaskoczeniem.

Po skończonym śniadanku, przyszedł czas na MATEMATYCZNĄ MUCHĘ, zaczęliśmy pacanie. Zwykła packa na muchy wyzwoliła u dzieci wiele radości i pozytywnych emocji. Przy okazji uczniowie mnożyli, dzielili, dodawali i odejmowali, sami układali działania. Taki rodzaj zajęć, bardzo pobudza dzieci do aktywności, nikt nie może być bierny.

W kolejnej części dnia przyszedł czas na znane nam gry planszowe i stolikowe. Na naszych stolikach pojawiły się takie gry jak: bierki, chińczyk, szachy czy warcaby, ale także i Monopoly, Rekin…….a także i Twister.

Pamiętajmy matma nie musi być nudna, pozwólmy dzieciom myśleć i zachęcajmy do gier planszowych także w domach. Gry planszowe pozwalają na współdziałanie, dostarczają wielu pozytywnych emocji co w rezultacie sprzyja uczeniu się. Pamiętajmy o tym Kochani Rodzice.

Nie zapomnieliśmy oczywiście, aby na koniec dnia troszeczkę się poruszać. Tak jak w każdy piątek przy współpracy z Panem Grzegorzem, dzieci bawiły się na holu. Było wiele emocji, radości. Z resztą sami zobaczcie…………………….klikając na nasz blog   http://olowekzgumka.blogspot.com

Skip to content
%d bloggers like this: