EKO ŻYCIE

20 listopada uczniowie klasy II A oraz III E uczestniczyli w leśnych warsztatach ekologicznychEKO ŻYCIE zorganizowanych na terenie Centrum Handlowego Cuprum Arena. Warsztaty przeprowadzone zostały przez przedstawicieli Nadleśnictwa Lubin, Przemków, Chocianów oraz Zespołu Ochrony Lasu we Wrocławiu. Uczniom zaprezentowane zostały stoiska edukacyjne, których tematyka dotyczyła m.in.: Głosy zwierząt- tablice interaktywne umożliwiające naukę rozpoznawania głosów zwierząt. Koło wiedzy-  poznawanie tajemnic roślin, zwierząt, pracy leśniczego. Cykl życia drzewa – prezentacja cyklu życia drzewa: od zbioru nasion, sadzenie, po pielęgnację dużych drzewek.

Rozpoznawanie środowiska leśnego za pomocą zmysłów. Udział w warsztatach rozbudził w uczniach ogromne zainteresowanie światem przyrodniczym. Każdy uczeń otrzymał także okolicznościowe pamiątki. Zapraszamy do galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: