SPOTAKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

26.10.2015r. w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, przywitaliśmy w naszej świetlicy miłego gościa, panią Marie Ożóg – mamę Kuby. Pani Marie choć jest Czeszką, od 7 lat mieszka i pracuje w Lubinie. Miłą niespodzianką dla naszego gościa był plakat wykonany przez dzieci, który przedstawiał Czechy, wraz z sąsiadami, stolicą, rzekami oraz tym wszystkim, co nam się kojarzy z Czecham. Pani Ożóg pokrótce przedstawiła rys historyczny, położenie, zabytki Pragi, zwyczaje i obyczaje, swego kraju. Niektóre święta obchodzimy inaczej a inne bardzo podobnie. Alfabet czeski choć jest bardzo podobny, też się jednak różni od naszego. Dużo śmiechu wywołały tak samo brzmiące słowa ale znaczące coś innego. Dziękujemy Pani Marie, za przybliżenie wiedzy o swoim kraju, na pewno zachęciła nas do odwiedzenia swojej pięknej Ojczyzny, a my troszkę zazdrościmy Kubie, że ma dwie Ojczyzny.

Skip to content
%d bloggers like this: