WIZYTA POLICJANTA W I D

W ramach edukacji społecznej, związanej z bezpieczeństwem dzieci zaprosiliśmy do naszej klasy policjanta. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Pan policjant rozmawiał z nami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypominał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Pan Piotr nauczył nas również jak mamy zachować się, gdy zaatakuje nas pies. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć prawdziwe kajdanki oraz obejrzeć policyjną czapkę. Dziękujemy Panu Piotrowi za poświęcenie nam swojego cennego czasu. Zaglągnij do galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: