MŁODZI FOTOGRAFUJĄ

Fotografowanie walorów najbliższej okolicy było zadaniem uczestników Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego, zorganizowanego przez nauczycieli naszej szkoły, którzy już od ponad 10 lat wraz z uczniami realizują projekt pod nazwą „Moja Mała Ojczyzna”. W ramach tego projektu odbywały się m.in. konkursy fotograficzne. Spotykały się z dużym zainteresowaniem młodych twórców, dlatego zdecydowano się na zaproszenie do akcji fotografowania wszystkich uczniów lubińskich szkół podstawowych. To pierwsza edycja międzyszkolnego konkursu. Nadesłano kilkadziesiąt zdjęć młodych fotografików z różnych placówek. Uczniowie wyruszyli wraz z rodzicami na poszukiwanie urokliwych zakątków Odry, Bobru i Baryczy, ale również architektury, przyrody i pejzaży Dolnego Śląska. Jury konkursu, Zbigniew Warczewski, autor książki „Lubin dawniej i dziś”, Henryk Rusewicz, malarz i rysownik architektury i pejzaży, autor książek na temat walorów powiatu lubińskiego i Paweł Wechta, fotografik, dokumentalista najważniejszych wydarzeń w Lubinie. bardzo wysoko ocenili prace uczestników. Podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie, wręczono 13 wyróżnień i 9 nagród oraz Grand Prix dla Jakuba Dulewicza ze Szkoły Padstawowej nr 10. Wszyscy uczestnicy otrzymali książki z fotografiami najpiękniejszych okolic w regionie oraz dyplomy za sławienie najpiękniejszych zakątków Dolnego Śląska poprzez sztukę fotografii, poszukiwania miejsc istotnych dla regionu, oraz propagowania ich  w Międzyszkolnym  Konkursie Fotograficznym „Moja Mała Ojczyzna”. Organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów lubińskich podstawówek do wzięcia udziału w II edycji konkursu już na początku nowego roku szkolnego. Podczas wakacyjnych wojaży warto zamknąć w kadrze obraz wyjątkowych krajobrazów, architektury, ale także okazów i zjawisk przyrodniczych. Zdjęcia z rozdania nagród można obejrzeć w naszej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: