MAJÓWKA W „CZWÓRCE”

Nasza  szkoła w ramach programu WF z klasą -akcja LAS (Lokalna Akcja Sportowa), w dniu 12 maja uczestniczyła w I Rekreacyjno-Sportowym Turnieju „Majówka w Czwórce” (w Gimnazjum Nr 4 im. Jana Pawła II w Lubinie). Celem imprezy było: integrowanie dzieci z różnych szkół, edukacja poprzez zabawę, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, zapoznanie i integracja uczniów z ich przyszłą placówką oświatową. W imprezie udział brali reprezentanci wszystkich klas szóstych z naszej szkoły wraz z opiekunami p. Iwoną Hipner i p. Joanną Siebyłą. Turniej sportowy podzielony był na kilka konkurencji tj. sztafetowe zawody pływackie, turniej koszykówki dziewcząt, turniej gier i zabaw ruchowych, turniej piłki nożnej chłopców. W czasie trwania imprezy uczyliśmy się również tańców integracyjnych, korzystaliśmy z pysznego bufetu, a na koniec wszyscy w napięciu oczekiwaliśmy wyników zawodów oraz zwycięzców loterii fantowej.
Nasza reprezentacja klas szóstych zajęła II miejsce w turnieju, zaraz za Szkołą Podstawową Nr 8. Za nami uplasowały się Szkoła Podstawowa Nr 9 i 1.Nasi uczniowie zostali również wyróżnieni nagrodami w loterii fantowej tj.: piłki, koszulki, bluzy, skakanki oraz karnetami na lubińskie pływalnie.
Pierwszy Rekreacyjny Turniej Sportowy w „Czwórce” uznajemy za bardzo udany i z niecierpliwością oczekujemy na następny. Zapraszamy do galerii

Skip to content
%d bloggers like this: