UMIEMY BEZPIECZNIE ŻYĆ

24 marca w Legnicy odbyła się kolejna edycja Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”. Tematyka obejmowała wiele zagadnień: pierwszą pomoc, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, ekologię, ochronę przeciwpożarową i przeciwpowodziową oraz bezpieczeństwo dnia codziennego. Do konkursu przystąpiło 17 drużyn z klas I – III. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III a – Kaja Jężak, Paulina Sosnowska oraz Aleksandra Ziemba. Młode ratowniczki świetnie poradziły sobie w sytuacjach zagrożenia życia, pomogły osobie nieprzytomnej, udzieliły pierwszej pomocy w skaleczeniu, poparzeniu słonecznym oraz porażeniu prądem. Wiedziały, jak postąpić w razie ataku psa i zagrożenia czadem. Wykazały się wszechstronną wiedzą teoretyczną i praktyczną, zajmując w Legnickim Finale subregionalnym drugie miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału we Wrocławiu.

Skip to content
%d bloggers like this: