POPRAWNA POLSZCZYZNA IM NIE STRASZNA

Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że z poprawną polszczyzną są za pan brat! W pierwszej turze tego ogólnopolskiego konkursu wystartowały 33 osoby.  Do drugiego etapu zakwalifikowało się aż 24 uczniów. Musieli oni sami odnaleźć i poprawić ukryte w tekstach błędy językowe i stylistyczne. Nie było to proste zadanie! Awans do finału zapewniało uzyskanie 98% poprawnych odpowiedzi. Udało się to Wojtkowi Borejszo z klasy II C i Julii Oczkowskiej z V B! Będą oni reprezentowali nasza szkołę w finale, w którym spotkają się najlepsi z najlepszych z całej Polski. gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Należy także wyróżnić uczniów, którym do awansu zabrakło zaledwie 1 lub 2 punkty. Są to: Małgosia Piasecka z II C, Zosia Nowakowska z III A, Maciej Rabij z IV C, Joanna Dziewicz z VB, Aleksandra Trzybulska z VA i Jakub Kozłowski z VI A.

Skip to content
%d bloggers like this: