MATEMATYCZNA PRZESIEKA 2015

W dniach 13-15.03.2015. uczniowie klas 4-6 naszej szkoły wzięli udział w Limesowych Spotkaniach Matematycznych w Przesiece. Uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach i zajęciach grupowych. Już w dniu przyjazdu – po kolacji – młodzież rywalizowała w grupach składających się z gimnazjalistów i uczniów klas 4-6: pierwsze miejsce zajęła grupa, w której znalazły się Hania Górzyńska z 6a, Asia Banach z 4a i Ola Trzybulska z 5a. Drugie miejsce zajęła grupa, w której znajdowały się Karolina Zawadzka z 6a i Antosia Biały 4a.

Następnego dnia kolejnym konkursem był Kangur Matmatyczny, który rozegrał się pomiędzy uczniami klas 4-6 z Lubina, Krzeczyna i Raszówki. Nasi uczniowie odnieśli w nim duży sukces. Trzecie miejsce wśród klas 4. zajęła Asia Banach z klasy 4a. W zmaganiach klas 5. na drugim miejscu uplasowała się Karolina Ziemlicka z klasy 5c, a na trzecim Ania Miller z 5a. Jeśli chodzi o klasy 6. na drugim miejscu znalazł się Kuba Kołodziej z 6b, a trzecie miejsce zajęła Karolina Zawadzka z 6a.

Przerywnikiem w matematycznym obłędzie była wielka bitwa na śnieżki i szaleńczy pościg do sklepu, to była bitwa z czasem! Mogliśmy nie zdążyć na obiad. Daliśmy jednak radę i dwie minuty przed nim dotarliśmy z powrotem.

Później odbył się kolejny konkurs: Matematyczny Maraton klas 4-6. Nasza szkoła powaliła wszystkich na kolana – uczennice klas 5. nie dały szans rywalom i zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. Najlepsza okazała się Ania Miller z 5a, tuż po niej znalazła się Daria Racińska z 5a, a trzecią z nich została Kamila Radtke, również z 5a. W rywalizacji klas 6. najdalej dotarł i zajął drugie miejsce Kuba Kołodziej z 6b. Kolejną konkurencją było grupowe rozwiązywanie sudoku, w którym wzięli udział zarówno uczniowie szkół gimnazjalnych, jak i podstawowych.  Maksymalną liczbę punktów i pierwsze miejsce zajęła grupa Karoliny Zawadzkiej i Antosi Biały. Tuż za nimi uplasowała się grupa Hani Górzyńskiej, Oli Trzybulskiej i Asi Banach. W skład grupy, która zajęła trzecie miejsce weszły Ania Miller i Weronika Lewandowska z 5a.

W dniu wyjazdu dzieci i młodzież miały za zadanie wykonać różne figury płaskie w różnych perspektywach. Jak nam to wyszło? Efekty można podziwiać na matematycznej tablicy w naszej szkole.

Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content
%d bloggers like this: