BARBÓRKA W ŚWIETLICY

4 grudnia obchodzone jest święto górników – Barbórka. Z tej okazji, Świetliczaków z gr. VII (klasy: IIb i IIc) odwiedził Pan Damian Chowański. Zaproszony gość m.in.: bardzo ciekawie wyjaśnił dzieciom specyfikę ciężkiej pracy górniczej, przybliżył historię życia św. Barbary – patronki górników, a także omówił elementy galowego munduru. Następnie szczegółowo i wyczerpująco odpowiadał na wszelkie pytania zadawane przez dzieci. Świetliczaki, w podziękowaniu za przyjęcie zaproszenia – przedstawiły gościowi krótki program artystyczny, który przygotowały wraz z wychowawcą, panią Anią Olszowiak.  Miłym akcentem zakończenia tej wizyty były życzenia, które dzieci złożyły na ręce Pana Damiana – wszystkim górnikom, czyli tradycyjne – Szczęść Boże! Zaglądnij do galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: