ŚLUBOWANIE KLAS I

30 października w  naszej szkole miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. W poczet uczniów zostali przyjęci wszyscy pierwszoklasiści. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej utrzymanej w bajkowym stylu. W zaczarowanym lesie spotkało się wiele postaci znanych z kart literatury. Dzieci z klas IIe i IIc znakomicie wcieliły się w role wróżek, księżniczek, czarownic, Czerwonego Kapurka, Plastusia, czy Jasia i Małgosi. Po przedstawieniu, odegranym przez starszych kolegów, nadszedł czas na występy,  przygotowane przez klasy pierwsze. Wszystkie prezentacje były wspaniałe. Klasa Ia przeniosła widzów do świata Akademii Pana Kleksa. 6 –latki z klasy  Ib w eleganckim stylu zaśpiewały o urokach bycia pierwszoklasistą.

Dzieci z klasy Ic dały pokaz afrykańskich tańców. I d udowodniła, że krasnoludki świetnie radzą sobie z nowoczesnymi rytmami. Dzieci z klasy Ie i If  wyczarowały klimat morskich przygód i podróży, a klasa Ig  zaprezentowała taniec do piosenki „Bez pracy nie ma kołaczy”.

Wszystkie występy zostały nagodzone gromkimi brawami. Następnie nowi uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, po którym nastąpił akt pasowania, dokonany przez dyrekcję szkoły – Panią Joannę Piękną, Panią Monikę Ilnicką  oraz Panią Elżbietę Komaniecką. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a po części oficjalnej udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Zdjęcia z tego wydarzenia w szkolnej galerii.

Skip to content
%d bloggers like this: