EDUKACJA W MINI ZOO

Uczniowie klasy I A oraz II E, dzięki nawiązaniu współpracy z Centrum Edukacji Przyrodniczej, wzięli udział w pierwszych z cyklu zajęciach edukacyjnych organizowanych na terenie Parku Wrocławskiego. Podczas zajęć pierwszoklasiści dowiedzieli się między innymi o tym, czy hibernacja a sen zimowy oznacza to samo,  jak zwierzęta przystosowują się, aby przetrwać zimę. Drugoklasiści poznali tajemniczą krainę, jaką była Ziemia, kiedy żyły na niej dinozaury. Dzieci dowiedziały się także co oznacza słowo „dinozaur”, oraz czym różniły się dinozaury mięsożerne od roślinożernych. Realizacja omówionych tematów wzbogacona została prezentacją multimedialną, pomocami dydaktycznymi. Każda klasa otrzymała materiały edukacyjne oraz gadżety związane z omówionym tematem zajęć.

Skip to content
%d bloggers like this: