“CZTERNASTKA” I BIEG BARBÓRKOWY

Wychowanie fizyczne kojarzy nam się ze szkołą. Jednak nasi nauczyciele potrafią nam zapewnić dawkę ruchu nawet w weekendy. Niedawno, tzn. 19.10.2014 r. odbył się XXIX Barbórkowy Bieg o “Lampkę Górniczą”. Impreza ta początkowo organizowana była dla górników, obecnie przyciąga ona wielu zwolenników biegania nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. W tym dniu nasi uczniowie klasy IV wraz z opiekunami wiernie kibicowali zawodnikom na stadionie OSIRU, za co niektórzy zostali wyróżnieni i otrzymali bon o wartości 500 zł na sprzęt sportowy. Czwartoklasiści trzymali kciuki za swoje starsze koleżanki i kolegów z klasy VI, którzy wzięli udział w młodzieżowym biegu na dystans 500 m. Pogratulować należy uczniowi klasy VI d, Konradowi Ryszko, który zajął I miejsce pośród uczniów szkół podstawowych.