KOROWÓD ŚWIĘTYCH W LUBINIE

Zapraszamy na Korowód Świętych w piątek 31 października 2014r. Korowód Świętych jest radosnym świętowaniem wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych. W trakcie Korowodu będziemy prosić Świętych o wstawiennictwo w naszych potrzebach, odbędą się zabawy dla dzieci, które otrzymają też drobne prezenty, a kończącym Korowód  Balu Świętych będą konkursy, w tym na najlepsze przebranie.

Korowód rozpocznie się o godz. 16.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie. Zachęcamy, by przebrać się za dowolnego Świętego lub Świętą i wziąć ze sobą dowolny instrument. Po wyjściu z kościoła udamy się w radosnym, rozśpiewanym Korowodzie do Galerii Cuprum Arena, w której odbędzie się Bal Świętych. Będzie dużo dobrej zabawy, tańce, konkursy i niespodzianki, a także wspólna modlitwa. Na Korowód zapraszają Święci: św. Jan Bosko, św. Jan Paweł II, św. Franciszek, św. Faustyna i inni.

Każdy z nas jest powołany do świętości, a na tej drodze wspomaga nas wzór świętych, którzy przecierają nam szlaki. Poznając ich życie i podążając ich śladami, łatwiej kroczyć przez codzienność i dotrzeć do upragnionego celu, jakim jest niebo. Korowód Świętych jest zachętą dla dzieci i ich rodziców do poznawania własnych patronów i świętych, żeby nie byli jedynie postaciami z kart książek.

Organizatorem Korowodu Świętych jest Salezjańska Wspólnota Rodzin “Nazaret” we współpracy z parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Salezjańskim Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Lubinie.