POZNAJEMY WALORY PRZYRODNICZE PRZEMKOWSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO

Miesiąc wrzesień to czas, w którym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych na terenie Borów Dolnośląskich. Dzieci z klas IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId i IIIe poznali przepiękne zakątki przyrody. Leśny spacer pozwolił nie tylko poznać wiele ciekawych gatunków roślin. Dzieci miały szansę zwiedzać bunkry, w których mogli zobaczyć mieszkające tam nietoperze. Przystanek w Piotrowicach dał możliwość spotkania z najstarszym drzewem liściastym w Polsce liczącym 750 lat – Dębem Chrobry. Wielką atrakcją były wydmy, rozciągające się na terenie leśnego pejzażu. Wycieczka zakończyła się gościną w gospodarstwie wsi Wilkocin, gdzie przy ognisku dzieci piekły kiełbaski. Po wspólnym posiłku i zabawach, zachwyceni bogactwem przyrody wróciliśmy do Lubina. Zapraszamy do oglądania naszej galerii zdjęć.
Skip to content
%d bloggers like this: