Lokomotywa Naszego Juliana Tuwima

Od 15 kwietnia 2014 roku w naszej szkole rozpoczął się cykl przedstawień teatralnych „Tydzień z Tuwimem” skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 14 oraz grup przedszkolnych. Celem podjętej inicjatywy jest przybliżenie dzieciom postaci jaką był Julian Tuwim oraz jego twórczości. Przedstawienie zainicjowane zostało przez dzieci z grupy świetlicowej III (klasa Id) oraz z klasy Ie pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Maciszonek oraz Pani Karoliny Tokarek. W przedstawieniu teatralnym „Lokomotywa Naszego Juliana Tuwima” wykorzystano fragmenty wierszy takich jak: „Lokomotywa”, „Pan Hilary”, „ Słoń Trąbalski”, „ Zosia Samosia”, „ O Grzesiu kłamczuchu i jego babci” „ Ptasie radio”, „ Rzepka”, „Spóźniony słowik” .