KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I – III

17 marca 2014r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas I – III. Jak co roku, impreza ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci, popularyzowanie poezji dziecięcej i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Jury oceniało dobór reperturaru do osobowości dziecka, jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu oraz dykcję. Tegoroczna komisja miała nie lada orzech do zgryzienia w wyłonieniu zwyciężców, bowiem wszyscy uczestnicy wykazali bardzo wysoki poziom prezentacji swoich wierszy. Nagrody otrzymali: Barbara Mikoda (3d), Paweł Litwin (1a), Weronika Lubera (2a), Tomasz Tyrakowski (3c), Klaudia Cieślik (3b), Agata Trzczak (1e), Olena Żelazna (1a), Nadia Nowak (1c), Tomasz Mularczyk (3a), Nela Drużkowska (3d), Aleksandra Kozioł (3d) oraz Patrycja Kuta (3c). Równocześnie jury wytypowało trzy osoby, które reprezentować będą naszą szkołę w Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Maluchy lubią wiersze” w Legnicy: Barbarę Mikodę, Weronikę Luberę oraz Pawła Litwina. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom serdecznie gratulujemy, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia w kolejnym konkursie.

Skip to content
%d bloggers like this: