UCZYMY SIĘ JĘZYKA MIGOWEGO

17 marca 2014 roku do dzieci z grupy świetlicowej III (kl. Ib, Ie) zagościła Pani Kornelia, która zaoferowała dzieciom niezwykle ciekawe zajęcia podczas, których uczniowie zapoznali się z tajnikami języka migowego.

Wizyta naszego gościa wywołała wśród pierwszoklasistów ogromne zainteresowanie oraz zaangażowanie w zajęciach. W czasie trwania spotkania dzieci poznały między innymi sposoby pokazywania, poprzez znaki migowe, poszczególnych zwrotów grzecznościowych a także alfabet palcowy języka migowego. Każdy uczeń, z pomocą Pani Korneli, miał również możliwość prezentacji swojego imienia posługując się tym nietypowym językiem.

W celu utrwalenia przez dzieci wiedzy zdobytej podczas nauki języka migowego, każdy uczeń otrzymał swoją kopię alfabetu placowego języka migowego. Zaglądnij do galerii zdjęć.

Skip to content
%d bloggers like this: