CIASTO, KTÓRE POMAGA

Pomagamy Julii i Karolce Rabenda – to hasło, które towarzyszyło akcji charytatywnej w naszej szkole. 11 lutego 2014r. odbył się kiermasz ciast, którego celem była zbiórka pieniędzy dla bliźniaczek Karolinki i Julii. Dziewczynki cierpią na rzadką genetyczną chorobę, w wyniku której nie rozwijają się prawidłowo. Mają dziś trzy latka i każdego dnia walczą z przeciwnościami losu. Obie mają duży problem z zachowaniem równowagi i koordynacją czterokończynową. Wymagają intensywnej opieki, gdyż same nie potrafią wykonać najprostszych czynności. Tylko dzięki intensywnej rehabilitacji mają szansę rozwijać się. Dzielnie walczą o to, aby mówić i chodzić. 
Historia dziewczynek bardzo nas poruszyła. Postanowiliśmy wspólnie działać. W pomoc zaangażowała się cała szkoła – dyrekcja, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Udało się uzbierać kwotę 2667,09zł. Zorganizowana akcja to wsparcie w dalszej diagnostyce, leczeniu i kosztownej rehabilitacji dzieci.

Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże rodzicom i dziewczynkom w tych trudnych chwilach. Przed nimi jeszcze wiele ciężkich chwil, ale wierzymy w ich dzielną walkę o przyszłość.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Organizatorzy akcji: Joanna Mofina, Kamila Kuchciak
Zobacz zdjęcia z akcji

Skip to content
%d bloggers like this: