KRÓTKA HISTORIA KSIĄŻEK

3.02.2014 roku dzieci z III grupy świetlicowej (klasa Id, Ie) uczestniczyły w spotkaniu z Panią Izabellą – bibliotekarką.

Podczas wizyty naszego gościa przeprowadzone zostały zajęcia, w trakcie których Pani Izabella przy wykorzystaniu atrakcyjnych pomocy dydaktycznych w ciekawy sposób przekazała dzieciom wiadomości dotyczące historii książek. Uczniowie dowiedzieli się między innymi o tym jak powstawały pierwsze książki w starożytności a jak powstają w czasach obecnych, a także od jakich czynników zależy „życie” książki i jak długo ono trwa. Dzieci miały także okazję nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć jak rozwijała się historia pisma.

Jedną z atrakcji podczas spotkania była prezentacja próbek różnego rodzaju papieru, między innymi papirusu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach technicznych w trakcie, których same produkowały papier.

Wizyta naszego gościa wywołała wśród pierwszaków ogromne zainteresowanie, o którym świadczyło wiele zadawanych pytań przez dzieci. 
Jeśli chcesz zobaczyć zdjęcia ze spotkania kliknij tutaj.

Skip to content
%d bloggers like this: