Z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ NA CO DZIEŃ

16 stycznia w naszej szkole odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzna na co dzień”. Test, który kwalifikował do tego etapu, pomyślnie zaliczyło w grudniu aż 21 osób:
Zosia Nowakowska i Oliwia Szulc z klasy IIa; Emilia Sołtysiak, Konrad Poczynek i Michał Grygielski z klasy IIb; Milena Marcinkowska, Oliwia Matkowska i Wiktoria Janczyńska z IIe. Klasy trzecie reprezentowała Aleksandra Bobińska z IIId. Z klas czwartych wyróżnili się: Daria Racińska, Anna Miller, Weronika Lewandowska, Maciej Przygoda, Aleksandra Jędrkowiak, Jakub Borecki, Joanna Dziewicz, Julia Oczkowska i  Maksymilian Muszyński. Klasy piąte reprezentowali: Jakub Kozłowski, Jakub Kołodziej i Wojtek Sołtysiak.
Tym razem uczniowie musieli samodzielnie wyszukać i poprawić ukryte w tekście błędy gramatyczne i stylistyczne. Nie było łatwo! Zadania ułożyli wybitni specjaliści z dziedziny języka polskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w marcu. Najlepsi uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w ogólnopolskim finale.
Jeśli chcecie zmierzyć się z pytaniami i tekstami z tego konkursu, zajrzyjcie na stronę www.poprawnapolszczyzna.pl

Skip to content
%d bloggers like this: