XMAS BOOSTER

18 grudnia 2013 razem z uczniami klasy 6B (Margareta Kowalewicz, Wiktoria Madej i Marcel Frąckiewicz) wybraliśmy się na IX Międzygminny Konkurs Bożonarodzeniowy „Xmas Booster”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 w Lubinie. Do konkursu przystąpiło 6 Szkół z Lubina i 1 z Tymowej więc rywalizacja była spora.  Tematem przewodnim konkursu są obchody Świąt Bożego Narodzenia oraz tradycje bożonarodzeniowe w krajach anglojęzycznych. Startujące drużyny musiały zaprezentować oryginalne świąteczne przebranie, zaśpiewać w języku angielskim kolędę oraz wykazać się wiedzą nt. obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Nasi uczniowie fantastycznie wykonali piosenkę „Frosty the Snowman” otrzymując maksymalną liczbę punktów oraz wykazali się znakomitą wiedza na temat kultury i obchodów Świąt Bożego Narodzenia w Krajach Anglojęzycznych.
Jury w składzie: Państwo Carlene i Paul Eager, amerykańscy lektorzy języka angielskiego reprezentujący Centrum Językowe LOGOS oraz nauczyciel języka angielskiego Pani mgr Paulina Kasprzyszak przyznali naszej drużynie II miejsce. Gratulujemy!!!

Skip to content
%d bloggers like this: