POGODA NA EKRANIE

10.11.2013 roku w naszej szkole zagościła Pani Katarzyna – prezenterka pogody Telewizji Regionalnej Lubin. Wizyta naszego gościa wywołała wśród pierwszaków ogromne zainteresowanie. Pani Kasia posługując się atrakcyjnymi pomocami dydaktycznymi w ciekawy sposób przekazała uczniom wiedzę dotyczącą powstawania zjawisk pogodowych, sposobów ich przewidywania poprzez obserwację przyrody oraz zaprezentowała przyrządy służące meteorologom do badania pogody. Największy entuzjazm wśród dzieci wywołała jednak możliwość obejrzenia „na żywo” prognozy pogody prezentowanej przez naszego gościa oraz jedną z uczennic – Basię.

Pani Katarzyna przygotowała także dla pierwszaków niespodziankę – zaproszenie do studia telewizyjnego, aby dzieci osobiście mogły przekonać się jak wygląda praca przed obiektywem kamery oraz nagrały własną  prognozę pogody.

Skip to content
%d bloggers like this: