NAUKA W NIGERII

18 listopada 2013 roku uczniowie z klasy Id oraz Ie mieli możliwość spotkania się z obywatelką Nigerii, Panią Anthonią. W czasie wizyty naszego gościa przeprowadzona została prelekcja, podczas której Pani Anthonia przekazała dzieciom treści związane z funkcjonowaniem systemu edukacyjnego obowiązującego w jednym z najludniejszych krajów Afryki Zachodniej. Dzieci dowiedziały się między innymi w jaki sposób prowadzone są zajęcia lekcyjne w Nigerii, jaki obowiązuje tam system oceniania, jak i gdzie dzieci spędzają czas po lekcjach w oczekiwaniu na swoich rodziców oraz jak wygląda szkoła nigeryjska.

Temat spotkania wywołał w dzieciach wzmożone zainteresowanie. Uczniowie nie tylko wsłuchiwali się w wiadomości przekazywane przez naszego gościa, ale także aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając prowadzącym wiele pytań.

Skip to content
%d bloggers like this: