LEŚNA EDUKACJA

4.10.2013r. dzięki nawiązaniu współpracy z Nadleśnictwem Lubin, pierwszaki wraz z opiekunami panią Karoliną Tokarek oraz panią Małgorzatą Maciszonek uczestniczyły w prelekcji prowadzonej przez leśniczego pana Grzegorza Stolarskiego. Dzieci podczas zajęć plenerowych miały możliwość bezpośredniej obserwacji ekosystemu jakim jest las. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie zwierzęta zamieszkują nasze okoliczne lasy, czym się żywią a także w jaki sposób dzięki ingerencji człowieka poszerzają się tereny leśne; poznały także różne gatunki drzew oraz sposoby ich sadzenia. W ramach 3- letniego projektu „Zaczarowany ogród” dzięki wsparciu Nadleśnictwa Głogów – Lasy Państwowe pierwszaki miały także możliwość zasadzenia w naszym szkolnym ogrodzie, otrzymanych w darze, pięciu drzewek iglastych – świerków.

Skip to content
%d bloggers like this: