TULIPANY PATRONA

sadzenie_cebulek_tulipanow 10

sadzenie_cebulek_tulipanow 10W naszej szkole, od 2011 roku, obchodzimy uroczystości poświęcone naszemu patronowi, generałowi Stanisławowi Maczkowi, który, mimo walki na różnych frontach o niepodległość ojczyzny, na zawsze pozostał na obcej ziemi. W czwartek, 3 października, posadziliśmy tulipany jego imienia, jako kolejny symbol jego powrotu. Zostały one wyhodowane przez Holendrów w dowód nieustającej wdzięczności za wyzwalanie ich miast.

Po raz pierwszy tulipany o nazwie Generał Stanisław Maczek zostały posadzone w ubiegłym roku, również w październiku, na grobie generała w Bredzie, mieście holenderskim wyzwolonym przez 1. Polską Dywizję Pancerną.

Generał Maczek będzie powracał do nas co roku, kiedy będą zakwitały czerwono malinowe z białym brzegiem tulipany, w marcu, w kolejną rocznicę swoich urodzin.

Skip to content
%d bloggers like this: