NAJLEPSZE NA DOLNYM ŚLĄSKU

zdjcie0017

zdjcie0017W piątek, 17 maja 2013r. na stadionie lekkoatletycznym w Legnicy odbył się Finał Dolnośląski w Czwórboju Lekkoatletycznym. Do rywalizacji o miano najlepszej drużyny województwa dolnośląskiego stanęło 11 zespołów dziewcząt i 12 zespołów chłopców. Między nimi znalazła się reprezentacja „Czternastki” składająca się z sześciu dziewcząt z klasy VIc. Nasze szczypiornistki (w tym dniu lekkoatletki) rozpoczęły zawody od rzutu piłeczką palantową. Cała „szóstka” poprawiła swoje wyniki z Mistrzostw Strefy Legnickiej, natomiast rzut Angeli Winkowskiej na odległość 59,5 metra zachwycił wszystkich obserwatorów. Kolejnymi konkurencjami, z którymi zmagały się nasze dziewczęta to: bieg na 60m, skok w dal oraz bieg na 600m. Po podsumowaniu punktów wszystkich drużyn, sędzia główny ogłosił wyczekiwane w ogromnych emocjach wyniki. Weronika Hipner, Ania Dubińska, Kasia Walacik, Angela Winkowska, Wiktoria Kocińska oraz Klaudia Piróg stanęły na najwyższym podium! Zdobywając pierwsze miejsce awansowały do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 09-11 czerwca 2013r. w Radomiu. Gratulujemy!!!

Skip to content
%d bloggers like this: