SUKCES W LEKKIEJ ATLETYCE

29 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym. Na reprezentację szkoły składała się 6 – osobowa drużyna. Każdy zawodnik podchodził do 4 konkurencji – biegu na 60m, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu na 600m/1000m (dziewczęta/chłopcy).  Wyniki uzyskane przez poszczególnych sportowców przeliczane były na punkty. Suma punktów pięciu najlepszych lekkoatletów decyduje o miejscu zespołu. 
Nasi reprezentanci pokazali, że nie tylko potrafią skutecznie grać w piłkę ręczną, ale czują się równie dobrze w innych dyscyplinach sportowych. Dziewczęta z klasy VIc pokonały wszystkie rywalki i zajęły I miejsce. Chłopcy uplasowali się na IV miejscu. W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt I miejsce zejęła Angela Winkowska, II miejsce Anna Dubińska, IV miejsce Katarzyna Walacik a V miejsce Weronika Hipner. Wśród chłopców Paweł Pedryc nie miał sobie równych i stanął podobnie jak Angela na najwyższym stopniu podium. Nasze szczypiornistki dzięki wygranej awansowały do kolejnego etapu, który odbędzie się 7 maja w Legnicy. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Nasze złote reprezentantki: Angela Winkowska, Anna Dubińska, Katarzyna Walacik, Weronika Hipner, Kinga Stanisławczyk, Wiktoria Kocińska, Klaudia Piróg.
Reprezentacja chłopców: Paweł Pedryc, Kacper Szkrapko, Jakub Osuch, Kacper Biernat, Marcin Panas (VIc), Panajoti Lolis (VIa).

Skip to content
%d bloggers like this: