KOLEJNY AWANS

12 lutego 2012r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Podstrefy Lubińskiej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Do zawodów zakwalifikowały się drużyny, które zajęły pierwsze miejsce na mistrzostwach powiatów: lubińskiego, głogowskiego, polkowickiego oraz powiatu miasta Góra. Nasze dziewczęta rywalizowały z zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej w Wąsoszu oraz ze Szkoły Podstawowej z Chocianowa. Drużyna z Głogowa nie zgłosiła się do rozgrywek.

W pierwszym swoim meczu rozegranym z ekipą z Chocianowa, nasza reprezentacja zdobyła aż 27 bramek, a straciła tylko 5. Drugi mecz również zakończył się wysoką wygraną dziewcząt z VI c. Drużyna z Wąsosza zdołała rzucić nam tylko 2 bramki, podczas gdy nasze zawodniczki trafiły 30 razy. Oficjalne wyniki Mistrzostw Podstrefy Lubińskiej:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 14 w Lubinie

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Chocianowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Wąsoszu

Zajmując pierwsze miejsce, nasza drużyna zakwalifikowała się do kolejnego etapu – Mistrzostw Strefy Legnickiej, który odbędzie się 6 marca w naszej szkole.

Skład naszej reprezentacji: Patrycja Kaźmierczak, Nikola Gruszecka (bramkarki), Kinga Stanisławczyk, Wiktoria Kocińska, Weronika Hipner, Alina Śliwowska, Weronika Domska, Klaudia Piróg, Angela Winkowska, Katarzyna Walacik oraz Weronika Krawczak.

 

Gratulujemy dziewczętom i życzymy kolejnych sukcesów!

Skip to content
%d bloggers like this: