BETLEJEMSKIE GWIAZDKI ŚWIECIŁY NAJJAŚNIEJ

bn_koledy_8

bn_koledy_812 stycznia 2013 roku Gimnazjum Salezjańskie w Lubinie gościło uczestników IX Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Do konkursu przystąpiło aż trzystu wykonawców bożonarodzeniowych pieśni (w tym soliści, zespoły i schole). Naszą szkołę reprezentował zespół „Betlejemskie gwiazdki” w składzie: Wiktoria Krakowiak 3b, Klara Zimna 6a, Dorota Szydłowska 6a, Martyna Zembroń 6a, Maja Krok 1d, Julia Żelichowska 1b, Basia Mikoda 2d, Jola Lach 3a, Jakub Stachów 3a, Mikołaj Machaj 3a, Alicja Tczak 2a, Martyna Stec 2c oraz Nikola Gruszecka 6c. W kategorii solistów wystąpiła Dorota Szydłowska z klasy 6a. Piękne wykonania naszych artystów wprowadziły wszysktich w magiczny nastrój niedawno świętowanego Bożego Narodzenia. Stworzona atmosfera i wyjątkowość występów nie uszły uwadze jury. „Betlejemskie gwiazdki” otrzymały 1 miejsce w kategorii zespołu, natomiast  Dorota uplasowała się na 1 miejscu w kategorii solistów. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała jeszcze jedna uczennica z naszej szkoły – Karolina Ziemlicka z klasy 3c, która reprezentowała Parafię pw. św. Barbary. Karolina również zachwyciła komisję swoim występem i zajęła 2 miejsce. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesu!

Skip to content
%d bloggers like this: