KONKURS WIEDZY O NASZYM PATRONIE

konkurs_maczek3

konkurs_maczek3W dniu 28.11.2012 r. Odbył się drugi szkolny konkurs wiedzy o gen. broni Stanisławie Maczku. Wzięło w nim udział 19 uczniów z klas IV-VI. Uczestników oceniało jury w składzie:

p. Monika Ilnicka, p. Donata Wisłocka, p. Małgorzata Maślanka.

Celem konkursu było wykazanie się znajomością biografii patrona szkoły.

Uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na 34 pytania związane z życiem i działalnością wojskową generała Maczka, rozwiązać dwie krzyżówki, odczytać zaszyfrowane słynne powiedzenie generała, ułożyć z puzzli fragment zdjęcia i podać miejsce jego pochodzenia oraz odgadnąć, czy nasz bohater mógł znać zaprezentowane cztery utwory muzyczne.

Ze wszystkimi zadaniami najlepiej poradziła sobie Aleksandra Serafin z klasy IV d.

II miejsce Joanna Wąsik kl. 6e

III miejsce Wojciech Sołtysiak kl. 4b

IV miejsce – Maria Kowalczyk kl. 6e

V miejsce – Artur Wołoszczuk kl 6a

VI miejsce – Kamila Demcio kl. 5a, Kornelia Frankowska kl.6e

Wyróżnienie – Andrzej Tyc z klasy IV c

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, życzymy dalszego rozwijania zainteresowania sylwetką naszego patrona, generała Stanisława Maczka.
Organizatorkami konkursu były pani Donata Wisłocka oraz pani Małgorzata Maślanka.