WYSTAWA, GEN.MACZEK I KLASA 6A

06.11.2012 r. na Wzgórzu Zamkowym w Lubinie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej patronowi naszej szkoły – generałowi broni Stanisławowi Maczkowi. Ekspozycja została przygotowana przez Federację Organizacji Polskich Pancerniaków i Salę Tradycji Czarnej Dywizji w Żaganiu.

Oprócz zaproszonych gości w uroczystości wzięli udział również uczniowie naszej szkoły. Otwarcie wystawy rozpoczęło się krótką częścią artystyczną, w której przygotowani przez panią Wiesławę Zembroń uczniowie z klasy VI „a” przybliżyli widzom niezwykłą postać generała Stanisława Maczka.
Podczas inauguracji zostaliśmy mile zaskoczeni. Nasza szkoła otrzymała bowiem prezent od organizatorów wystawy – „Album 10. Pułku Strzelców Konnych” oraz odznakę Czarnej Dywizji. Przekazane dary trafią do szkolnej Izby Pamięci, która niedługo powstanie w naszej placówce.
Chętnych zapraszamy do udziału w obejrzeniu
wystawy, na którą składają się pamiątki związane z niezwykłą postacią Generała oraz eksponaty związane z żołnierzami formacji, którymi dowodził w czasie drugiej wojny światowej. Założeniem prezentacji jest przybliżenie historii walk polskich jednostek pancernych w czasie II wojny światowej. 
Historyczną wystawę będzie można oglądać w dniach 6 – 25 XI 2012 r. w Galerii Zamkowej, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Zainteresowanych zapraszamy do galerii z otwarcia wystawy umieszczonej na stronie lubińskiej www.lubin.pl/aktualnosci,22641,wciagajaca_historia.html.


Skip to content
%d bloggers like this: