SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRAW DZIECKA

„Rodzic trzyma dziecko za rękę tylko przez chwilkę,

jego serce zatrzymuje na zawsze..”

Rozpoczęcie nauki szkolnej jest dla dziecka wielkim przeżyciem dostarczającym mu wielu nowych bodźców. Wymuszają one zmiany w dotychczasowym sposobie życia. Te zmiany dotyczą także rodziców, którzy w sposób szczególny powinni zatroszczyć się o swojego pierwszoklasistę.
W szkole realizowany jest „Program adaptacyjny dla uczniów klas I”. W myśl jego założeń Rodzice oraz wychowawcy wspólnie podejmują działania mające pomóc pierwszoklasistom w pokonaniu pierwszych szkolnych trudności.Wiedza rodziców na temat specyfiki tego trudnego w życiu dziecka momentu jest jednym z najważniejszych warunków minimalizowania kłopotów adaptacyjnych dziecka w nowym środowisku. Rodzice, szczególnie zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy na temat sposobów udzielania swoim pociechom wsparcia, wzięli udział w zorganizowanym w naszej szkole spotkaniu z Okręgowym Rzecznikiem Praw Dziecka Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lubinie Panią Elżbietą Palej.

Skip to content
%d bloggers like this: