BAWILI SIĘ MATEMATYKĄ

18 lutego 2012r. w Gimnazjum nr 1 w Lubinie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych miasta i gminy Lubin pt.: „Zabawy z matematyką”. Głównym celem konkursu było propagowanie „królowej nauk” – matematyki oraz pokazanie, że podczas rozwiązywania zadań można się również dobrze bawić. Do rywalizacji o miano Pogromcy Ułamków przystąpiło 8 drużyn. Reprezentanci naszej szkoły liczyli znakomicie i ostatecznie zajęli III miejsce. Z zadaniami borykali się: Kasia Sitek z klasy VIa, Filip Jasiński z VId oraz Magdalena Wiciak z Vb. Zespół matematyków wspierała drużyna kibiców w składzie: Weronika Łokaj, Maja Fedorcio, Angela Dziwińska, Kasia Woźniak, Marysia Mowińska oraz Julia Wyskocka – wszystkie z klasy VIa. Przy okazji chcielibyśmy podziękować rodzicom: p.Sitek, p.Łokaj, p.Dziwińskiej oraz p. Wyskockiej za zorganizowanie transportu dla naszych młodych matematyków.

Skip to content
%d bloggers like this: