DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

7 lutego 2012r. ponad 70 krajów, na pięciu kontynentach, obchodziło Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Projekt ten powstał w 2004 roku dzięki inicjatywie Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu w tym roku był Internet jako łącznik między pokoleniami.  

Tegoroczna edycja obchodzona jest pod hasłem „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!”. Wszystkie działania mają nam uświadomić, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez młodsze i starsze pokolenie. Dzieci mogą oswoić swoich rodziców i dziadków z techniczną obsługą Internetu, natomiast opiekunowie powinni czuwać nad bezpiecznym i rozważnym poruszaniem się najmłodszych w sieci.
W naszej szkole, dla klas IV – VI, odbyła się prelekcja i pokaz slajdów zgodnie z hasłem przewodnim DBI. Zajęcia wspólnie z przedastawicielami policji poprowadzili pani Marzena Petryk oraz pan Damian ZIma.

Skip to content
%d bloggers like this: