ŚNIADANIE DAJE MOC!

kanapka

kanapkaOd wielu lat szkoła uczestniczy w akcji „Mleko” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Systematycznie od najmłodszych klas, uczniowie zdobywają wiedzę na temat zdrowego jedzenia, uczą się co powinno zawierać dobre śniadanie, a czego należy unikać przygotowując ten posiłek, doskonale znają reguły zawarte w Piramidzie Zdrowego Żywienia.

Tym chętniej klasy trzecie przystąpiły do Ogólnopolskiej Akcji „Śniadanie daje moc!”. Uczniowie samodzielnie przygotowali śniadanko bogate w produkty mleczne, jajka i wędliny. Nie zabrakło również dodatków w postaci warzyw i owoców. Młodzi kucharze mieli okazję wziąć udział w degustacji rozmaitych gatunków chleba, zorganizowali wystawę plakatów „Moje zdrowe śniadanie” oraz prac plastycznych przedstawiających warzywa pełne witamin.

Nawyki zdrowego odżywiania i świadomości wybierania dobrych produktów spożywczych przez dziecko, powinny być kształtowane systematycznie i konsekwentnie. Ważne jest także, jak kwestie żywieniowe dzieci postrzegają rodzice, jakie śniadania do szkoły szykują swoim pociechom. Dlatego zapraszamy rodziców do przygotowywania posiłków zgodnie z zasadami zdrowego żywienia a na pewno dzieciom nie zabraknie energii i do zabawy i nauki.

Skip to content
%d bloggers like this: