TURNIEJ IM. GENERAŁA STANISŁAWA MACZKA

W piątek, 13 maja, w ramach promocji postaci patrona naszej szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Turniej Piłki Ręcznej im. gen.broni Stanisława Maczka. Uroczystego rozpoczęcia dokonała pani Joanna Piękna, dyrektor szkoły. Natomiast szkolna grupa cheerleaderek uświetniła jego przebieg.
Turniej przeznaczony był dla dziewcząt i chłopców z klas IV. Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn w kategorii chłopców (SP nr 10 w Głogowie, SP nr 9 w Legnicy, SP nr 7 w Lubinie, SP w Chocianowie, SP nr 14 w Lubinie) oraz 4 drużyny dziewcząt (SP nr 9 w Legnicy, SP nr 7 w Lubinie, SP w Chocianowie, SP nr 14 w Lubinie). Mimo młodego wieku uczestników, i na razie krótkiej przygody z tą dyscypliną sportu, wszystkie mecze dostarczyły samym zawodnikom, trenerom i kibicom wiele emocji. Szczypiorniści walczyli o każdą zdobytą bramkę do ostatniej sekundy gry.
Statuetkę „Króla Strzelców” otrzymali Natalia Pawińska oraz Szymon Działakiewicz z SP nr 9 w Legnicy. Zdaniem trenerów najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Pedryc z SP14 Lubin, najlepszą zawodniczką turnieju Kinga Stanisławczyk również z naszej szkoły. Z obroną rzutów na bramkę najlepiej poradzili sobie Patrycja Kaźmierczak i Bartek Bartosik (obydwoje z SP 14 w Lubinie), którzy otrzymali statuetki najlepszego bramkarza. Podczas turnieju wręczono również puchary najlepszym zawodnikom poszczególnych drużyn. W naszych zespołach na to wyróżnienie zasłużyli Weronika Hipner oraz Kuba Osuch.
Klasyfikacja drużynowa:
dziewczęta
I miejsce – SP 14 Lubin
II miejsce – SP 9 Legnica
III miejsce – SP Chocianów
IV miejsce – SP 7 Lubin
chłopcy
I miejsce – SP 14 Lubin
II miejsce – SP 9 Legnica
III miejsce – SP 10 Głogów 
IV miejsce – SP 7 Lubin
V miejsce – SP Chocianów

Skip to content
%d bloggers like this: