POD SKRZYDŁAMI CZARNEJ DYWIZJI

15 kwietnia uczniowie klasy 4b, 5a oraz 6a złożyli wizytę 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej im. Króla Jana III Sobieskiego w Żaganiu. 
W kościele garnizonowym odbyła się uroczysta msza święta w intencji generała broni Tadeusza Buka, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, oraz żołnierzy 34 Brygady Kawalerii Pancernej. W trakcie uroczystego apelu odsłonięto pomnik generała Buka. Po apelu uczniowie udali się do Świętoszowa, gdzie odwiedzili Salę Tradycji 10 Brygady Kawalerii Pancernej. Największą atrakcją był pokaz sprzętu bojowego oraz zajęcia na trenarzeże „Śnieżnik”. Ostatnim punktem programu był konkurs wiedzy o patronie 10 Brygady – generale Stanisławie Maczku. Głowną nagrodą była maskotka Brygady – słonik „Pancuś”. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał certyfikat i tym samym dostąpił zaszczytu przystąpienia do braci husarskiej. Pod skrzydłami Czarnej Dywizji nasi uczniowie mieli możliwość bliższego poznania postaci naszego przyszłego patrona, gen. broni Stanisława Maczka. Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika. był to dla nich dzień pełny emocji i nowych doświadczeń.

Skip to content
%d bloggers like this: